İçeriğe geç

GridLine Pro

Sadece iki tıklama ile otomatik olarak aks çizen AutoCAD eklentisi GridLine‘ın daha gelişmiş versiyonu GridLine Pro, Autodesk App Store‘da yayında.

Eklenti ile aks için gerekli olan parametreleri bir form üzerinden kolaylıkla seçebilirsiniz. Etiket tipini, yerini ve büyüklüğünü seçebilir veya varsayılan parametreler ile direk çizime başlayabilirsiniz. Bununla birlikte etikete, istediğiniz ön ek veya son ek ekleyebilir, aks uzantısını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

GridLine Pro

Eklentiyi, ribbon menudeki Add-ins sekmesinde bulunan GridLine Pro butonu veya komut satırına GRIDLINEPRO yazarak çalıştırabilirsiniz.

GridLine Pro Ribbon

Eklentinin en önemli özelliklerinden biri; daha önce çizilmiş bir aksın, tek tıklama ile değiştirilebilmesi. Eklentinin edit komutunu çalıştırarak, daha önce çizmiş olduğunuz bir aksı, tek tıklama ile değiştirebilirsiniz. Bunun için ribbon menudeki Add-ins sekmesinde bulunan Edit GridLine Pro butonuna tıklayarak veya komut satırına EDITGRIDLINEPRO yazarak çalıştırıp değiştirmek istediğiniz aksı seçmeniz yeterlidir.

GridLine Pro Edit

GridLine Pro’yu buradan indirebilirsiniz.

GridLine Pro’nun aks çizmeyi nasıl kolaylaştırdığını görmek için videoya göz atın.

GridLine Pro’yla çizilmiş bir aksın özelliklerini, kolay bir şekilde nasıl değiştireceğinizi görmek için de bu videoya bakın.

Beğendiyseniz paylaşın.
Bir yanıt yazın